Our Sponsors
Results Galway EC 26.06.2011

Galway EC, Sunday 26th June 2011

Class 1 - Preliminary BD 7 (2002) - Arena 1
Judge - Helen Nolan
Rider Horse Score Coll % Place
Registered Category 1
S M Euro Tryal 134 54 67.00 1
P O Illaunurra Shadow 126 52 63.00 2
D H Cnocban Yasha 118 48 59.00 3
A M Corrib View 117 48 58.50 4
Sinead McGrath Mask Six 115 46 57.50 5
Eileen Murphy Ballyshea Lady 108 44 54.00 6
Registered Category 2
Simone Hession Beezies Double Diamond 130 52 65.00 1
A H Liberetto 120 48 60.00 2
Siobhan Cazabon CBD Serendipity 117 50 58.50 3
Tracey Ward Fontane 108 46 54.00 4
Unregistered
Margaret Walsh Scarlet 130 54 65.00 1
Richard Hartwell Tom Dooley 128 54 64.00 2
Anna Marie Canavan Zahara Spirit 118 48 59.00 3
Evelyn Coyne Another Choice 106 46 53.00 4
Unregistered Junior
Aoife Mulry Ballyderney Lady 128 52 64.00 1
Under 12s
Alana Cazabon Park Wren 126 50 63.00 1
K S Bilko 114 46 57.00 2
Lauren Fahy Gingerdale 107 44 53.50 3
Class 2 - Preliminary DI 18 (2011) - Arena 2
Judge - Dermot Cannon
Rider Horse Score Coll % Place
Registered Category 1
Alana Cazabon Roundstone Heather 152 54 66.08 1
Sinead McGrath Mask Six 141 49 61.30 2
Eileen Murphy Ballyshea Lady 139 49 60.43 3
Alana Cazabon Park Wren 138 47 60.00 4
S M Euro Tryal 138 47 60.00 4
P O Illaunurra Shadow 136 46 59.13 6
D H Cnocban Yasha 133 46 57.82
Grainne O’ Connor Killeenduff Jack 0 w/d
Registered Category 2
Simone Hession Beezies Double Diamond 148 54 64.34 1
Siobhan Cazabon CBD Serendipity 143 49 62.17 2
A H Liberetto 139 46 60.43 3
Tracey Ward Fontane 134 47 58.26 4
Unregistered
Margaret Walsh Scarlet 137 46 59.56 1
Richard Hartwell Tom Dooley 127 44 55.21 2
Unregistered Junior
Aoife Mulry Ballyderney Lady 130 44 56.52 1
Class 3 - Novice BD 22 (2007) - Arena 2
Judge - Dermot Cannon
Rider Horse Score Coll % Place
Alana Cazabon Roundstone Heather 187 52 64.48 1
Judy Devine Justadream 185 50 63.79 2
Tracey Ward Zaire Prins 176 50 60.69 3
A H Liberetto 176 48 60.69 4
Sinead McGrath Balladeer Gillette 173 48 59.65 5
A M Corrib View 169 48 58.27 6
Siobhan Cazabon Moonlight Shadow 161 44 55.51
Eileen Murphy Ballyshea Boy 149 44 51.37
Grainne O’ Connor Killeenduff Jack 0 w/d
Class 4 - Novice DI 27 (2011) - Arena 2
Judge - Dermot Cannon
Rider Horse Score Coll % Place
Simone Hession Beezies Big Brother 181 54 64.64 1
Sinead McGrath Balladeer Gillette 170 50 60.71 2
Tracey Ward Zaire Prins 162 47 57.85 3
Eileen Murphy Ballyshea Boy 161 48 57.50 4
Grainne O’ Connor Killeenduff Jack 0 w/d
Class 5 - Elementary BD 43 (2006) - Arena 2
Judge - Dermot Cannon
Rider Horse Score Coll % Place
R D Callatra Golden Lad 188 52 64.82 1
Elaine Murphy Eurisco 184 50 63.44 2
S M Wadondiego 181 50 62.41 3
Simone Hession Beezies Big Brother 179 50 61.72 4
Judy Devine Justadream 178 50 61.37 5
Siobhan Cazabon Moonlight Shadow 176 48 60.69 6
Class 6 - Elementary BD 59 (2010) - Arena 2
Judge - Dermot Cannon
Rider Horse Score Coll % Place
R D Callatra Golden Lad 206 52 64.37 1
Elaine Murphy Eurisco 206 52 64.37 1
S M Wadondiego 203 52 63.43 3
Simone Hession Beezies Rose 185 48 57.81 4
Class 8 - Medium BD 73 (2007) - Arena 2
Judge - Dermot Cannon
Rider Horse Score Coll % Place
Catherine McCourt Captain K 212 50 62.35 1
Elaine Murphy Eurisco 199 48 58.52 2
Class 9 - Advanced Medium BD 92 (2011) / FEI Junior Team - Arena 2
Judge - Dermot Cannon
Rider Horse Score Coll % Place
Siobhan Cazabon Aramis 216 36 58.37 1
Catherine McCourt Captain K 214 34 57.83 2
Class 10 - Introductory A (2008) - Arena 1
Judge - Helen Nolan
Rider Horse Score Coll % Place
Under 12s
Maeve O’ Neill Pepperoni 141 60 61.30 1